Atmel AVR mikrokontrollerek JTAG programozasahoz, es debuggolasahoz.
HW:
Kapcsolási rajzot több félét is lehet talalni a neten. (Linkek)
Amit mi hasznaltunk, az valoszinuleg ezek kozul a legegyszerubb. A paneltervet AtomAmp keszitette.
Képek a legyártott programozorol:
Top Bottom
Lábkiosztás: 1 TCK (ATmega128 PF4) 2 TDO (ATmega128 PF6) 3 TDI (ATmega128 PF7) 4 TMS (ATmega128 PF5) 5 VCC 6 GND
Tools:
Az ATmega16 felprogramozasahoz kell egy programozo kabel. Ehhez egy (AVR ISP (STK200/300) parallel port interface) egyszerusitett valtozatat hasznaltam.
SW:
Most hogy megvan a hardware, es van mivel felprogramozni a programozot, mar csak firmwaret kell szerezni. Az AVR Studio automatikusan megupradeli a firmwaret, de ehhez eloszor bele kell tolteni egy AVRPROG kompatibilis bootloadert.
En az avrprog_boot 0.75-os verziojat tudom javasolni. A makefile-ban a bootice uzemmodot es 115200 baud rate-t valasztva. Programozasnal a bootloader meretet kell jol beallitani es a bootloader reset vektort engedelyezni. Miutan az AVRStudio az AVRprog-gal letolti az uj firmwaret a bootloader resetet ki kell kapcsolni. Masik lehetoseg, hogy a bootloaderben egy kapcsolo allasat figyeljuk vagy varakozast allitunk be, es ennek alapjan inditjuk a letoltest vagy a foprogram futtatasat.
Regebben egy masik bootloaderrel probalkoztam. Az AVRPROG nalam felismerte, de az ATmega16-ba nem toltotte be a firnwaret. Ezert egy Serial Monitorral lementettem a komunikaciot, es egy script segitsegevel raw, majd Intel hex filet csinaltam belole, es manualisan toltottem fel az elobb is hasznalt kabellel. A programozashoz a ponyprog programot hasznaltam.
RS232 lehallgató :)
Linkek:
Avrprog Bootloader
PonyProg
Atomamp Atmel programozo oldala
http://www.siwawi.arubi.uni-kl.de/avr_projects/evertool/
http://www.edaboard.com/ftopic38646-0-asc-60.html
http://www.case2000.com/JtagIce DEAD
http://www.scienceprog.com/build-your-own-avr-jtagice-clone/